Światło i dzwięk

W czwartek, 27 sierpnia br. na otwarciu dworca autobusowego w Kielcach obył się pokaz światło i dźwięk połączony ze słuchowiskiem muzycznym w klimacie Sci-Fi autorstwa Dariusza Makaruka z zarejestrowanym udziałem Piotra Fronczewskiego w roli Sztucznej Inteligencji. Przedstawienie zostało przygotowane specjalnie w oparciu o architekturę dworca i w żadnym innym miejscu na świecie go nie zobaczymy.

Kielczanie usłyszeli zabawną historię statku kosmicznego, który podczas międzygalaktycznych podróży w czasie i przestrzeni w końcu postanowił gdzieś osiąść na stałe.

– Zdecydowałem, że zostawię kielczanom siebie, najlepszy statek. Znając dobrze potencjał mieszkańców tych okolic, poczułem, że są gotowi na więcej. Na eksploracje bliższe i dalsze, podróże i podążanie za nową, lepszą jakością własnego życia. Dzięki krążącej wokół mnie energii poznają nowe fascynujące światy. I ocenią na nowo, jak daleko sięgną ich horyzonty. Energię tę nazwałem „promieniowaniem kosmiczno-subatomowym”, w skrócie „PKS” – mówiła Sztuczna Inteligencja głosem Piotra Fronczewskiego.

„To było wydarzenie roku” – tak pokaz określiło wielu mieszkańców Kielc. Podczas wieczornej imprezy nie zabrakło innych atrakcji, koncertów, pokazów czy wystaw. Od godziny 17.00 kielczanie tłumnie uczestniczyli w zwiedzaniu dworca autobusowego. Obiekt zwiedziło ponad trzy tysiące osób. Nie zabrakło też muzycznych emocji. Na scenie ustawionej przed wejściem głównym do „spodka”, odbył się koncert K.A.S.Y i zespołu Mafia. Świetlny spektakl  był ostatnim akcentem hucznego otwarcia Centrum Komunikacyjnego.