Drukuj

Pierwsza rocznica nowego Dworca Autobusowego w Kielcach

W piątek 27 sierpnia 2021 roku obchodzona będzie pierwsza rocznica oddania wyremontowanego i przebudowanego Dworca Autobusowego w Kielcach. Z tej okazji o godzinie 14:00 na poziomie 0 (wejścia tunelami od ulicy Czarnowskiej) otwarta zostanie wystawa pamiątek po startym dworcu.

Zobaczyć będzie można m.in. elementy architektury i wyposażenia dawnego obiektu, jak również materiały związane z funkcjonującym tam byłym Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej m.in. tablice kierunkowe, rozkłady jazdy czy cenniki biletów. Część materiałów na wystawę przekazali Miłośnicy Komunikacji Miejskiej z Kielc.

Z kolei tuż po otwarciu wystawy na poziomie II nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kieleckie UFO”. Autorom wyróżnionych prac zostaną wręczone nagrody, otwarta zostanie również wystawa konkursowych prac.

Po godzinie 15:00 na placu przed Punktem Promocji Kielc (skwer Edwarda Modrzejewskiego) rozpocznie się Piknik Rodzinny – Kielce Najbardziej Przyjaznym Miastem w Polsce. Więcej o pikniku TUTAJ

Piknik Rodzinny